Zamknij

Wystawa pt. "Śnienie" Brygidy Wolańskiej ZDJĘCIA

11:52, 06.02.2020 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Malarstwem zainteresował ją sam mistrz – Zenon Korytowski – jeszcze w czasach licealnych. Po studiach mieszkała i pracowała w Koronowie. Do Tucholi wróciła dopiero w 2007 roku...

Brygida Wolańska, bo o niej mowa, zaprezentowała swoje prace w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego. Otwarcie wystawy pt. "Śnienie" odbyło się 5 lutego (środa). Frekwencja była wysoka.

- Śnienie to taki moment w śnie, kiedy zaczynamy marzyć. Kiedy się z kolei wybudzamy, jesteśmy świadomi, że w zasadzie śnimy i możemy sobie ewentualne ten sen dalej zaprogramować [...]. Jestem zafascynowana malarstwem nurtu feryczno-onirycznego, czyli malarstwem baśniowym, z pogranicza snu i jawy. Takim, który swój początek ma w okresie modernizmu

– tłumaczyła tytuł wystawy artystka.

W bibliotece na sztalugach można podziwiać "klasyczne" obrazy (głównie akrylowe), ale też takie, które Brygida Wolańska tworzy... układając włókna!

Więcej szczegółów dotyczących wernisażu znajdziesz w kolejnym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego". Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone