Zamknij
REKLAMA

110 tys. zł dla cekcyńskich organizacji. Gmina postawiła na sport

12:11, 06.02.2020 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Rajd CyckloCekcyn to jedna z dofinansowanych przez gminę inicjatyw.

Gmina Cekcyn wyda w tym roku 110 tys. zł na działalność organizacji pozarządowych. Największą kwotę przeznaczono na zadania sportowe.

W tym roku do gminy Cekcyn wpłynęło 30 wniosków od organizacji pozarządowych na realizację zadań. Bez gminnej dotacji zostały 4 z nich. Samorząd postawił na sport – wsparcie w tym zakresie jest największe i wynosi 60 tys. zł. Aż 34 tys. zł przyznano Gminnemu Ludowemu Klubowi Sportowemu Cis Cekcyn na „szkolenie mieszkańców gminy różnych dyscyplin sportowych”. 20 tys. zł przyznano Stowarzyszeniu Gryf Cekcyn na „szkolenie i współzawodnictwo sportowe, w szczególności dzieci i młodzieży z tereny gminy Cekcyn”. 6 tys. zł trafi do Uczniowskiego Klubu Sportowego Sprint.

W ubiegłym roku i dwa lata temu organizacjom pozarządowym przyznano łącznie 110 tys. zł. W 2020 r. kwota nie zmieniła się. Na kulturę i sztukę samorząd przeznaczył 30 tys. zł. 4 tys. zł gmina przyznała organizacjom działającym na rzecz seniorów. 14 tys. zł wyznaczono na działalność wspomagającą rozwój lokalnej społeczności, turystyki i krajoznawstwa. W zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz dziedzictwa przyrodniczego dofinansowano jedno zadanie: sołecki eko-tryptyk organizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Cekcyńskiej. Na ten cel wyznaczono 2 tys. zł.

O szczegółach piszemy w nowym "Tygodniku"!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone